• GRAMOTNOSŤOU K TRHU PRÁCE

• Predkladaný projekt pod názvom Gramotnosťou k trhu práce je zameraný na zvýšenie kvality vzdelávania žiakov a pedagógov a zlepšenie ich kľúčových kompetencií v oblasti čitateľskej, matematickej, prírodovednej gramotnosti, finančnej gramotnosti vrátane podnikateľských vedomostí a ekonomického myslenia, jazykových zručností a IKT zručností. Cieľom projektu je zvýšiť kvalitu odborného vzdelávania a prípravy reflektujúc potreby trhu práce. Predložený projekt prispeje k pripravenosti žiaka v odbornom vzdelávaní a príprave na pôsobenie na trhu práce s dôrazom na uplatňovanie reálneho výkonu praxe u zamestnávateľa. Za týmto účelom sa bude podporovať aj profesijný rozvoj pedagogických zamestnancov pôsobiacich v odbornom vzdelávaní a príprave. Povinný oprávnený typ aktivity:- tvorba, inovácia, realizácia vzdelávacích programov zameraných na zvýšenie kompetencií potrebných pre prispôsobenie vzdelávania požiadavkám trhu práce (napr. jazykové, IKT zručnosti a finančná gramotnosť vrátane podnikateľských vedomostí a ekonomického myslenia)

Hlavná aktivita projektu:

Zlepšenie vzdelávania na Spojenej škole

Hlavné podaktivity projektu:

1. Podaktivita: Podpora kľúčových gramotností žiakov na Spojenej škole
          2. Podaktivita: Vzdelávanie pedagogických zamestnancov a pedagogické kluby s výstupom
          3. Podaktivita: Riadenie/koordinácia projektu

Cieľovú skupinu tvoria:

a/ Povinná cieľová skupina - žiaci stredných škôl vrátane žiakov so ŠVVP vrátane marginalizovaných komunít ako sú napr.   Rómovia

b/ Voliteľná cieľová skupina - pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci stredných škôl v zmysle platnej legislatívy

Začiatok realizácie hlavných aktivít projektu: január  2021

Ukončenie realizácie hlavných aktivít projektu: jún 2023