• Projekt

• Medzinárodné a svetové dni v našej škole

Zadanie:

1. K pridelenej téme pripraviť prezentáciu, ktorá sa bude premietať vo vstupných  priestoroch školy.
          2. K pridelenej téme pripraviť príspevok do školského rozhlasu.
          3. Pripraviť dotazník/anketu pre žiakov a učiteľov školy k danej téme a následne ho vyhodnotiť.

Pokyny k spracovaniu:

• 2 členné tímy
          • Prezentácia: dodržte tieto zásady – rozsah prezentácie max 3 - 5 snímiek, na 1 snímku max 5 riadkov textu, namiesto textu využiť radšej obrázky, schémy, odrážky, animované obrázky, tabuľky, grafy a pod. zvoliť vhodnú farebnosť a dobrý kontrast.
          • Text do šk. rozhlasu: rozsah textu max. 100 slov.
          • Dotazník/anketa: rozsah max. 5 otázok, dodržať zásadu anonymnosti, rozlíšiť len ročník a pohlavie. Vyhodnotiť v percentách a napísať slovné hodnotenie (čo sme dotazníkom/anketou zistili). Vyhodnotenie odovzdať najneskôr do 2 pracovných dní.

Odovzdanie projektu:

• Pripravené materiály je potrebné konzultovať týždeň vopred osobne alebo mailom.
          • Po prípadných úpravách odovzdať hotové materiály najneskôr deň vopred.

Hodnotenie projektu:

• Projekt sa klasifikuje. Známka sa určí podľa kľúča uvedeného v tabuľke nižšie.
          • Prezentácia – hodnotí sa aktuálnosť, výstižnosť a správnosť pripravených informácií, nápaditosť spracovania, technika spracovania (dodržanie zásad).
          • Text do školského rozhlasu – hodnotí sa výber a spracovanie informácií
          • Dotazník/anketa – hodnotí sa výber otázok a spracovanie hodnotení s dôrazom na slovné hodnotenie výsledkov dotazníka.
          • V prípade nedodržania termínu odovzdania sa projekt hodnotí známkou nedostatočný.

Prezentácia

Aktuálnosť